اخبار نشریه

اخبار و اطلاعیه به ترتیب تاریخ

 

98/7/2 تسریع در روند اجرایی مجله

با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته، مقالات ارسال‌شده به مجله به‌طور متوسط در مدت زمان 45 روز داوری و تعیین تکلیف نهایی (پذیرش یا عدم‌پذیرش) می‌شوند.

 

 

98/6/12 دریافت شاپای الکترونیکی به شماره 5861-2676

 

98/6/10 اقدامات صورت گرفته برای بهبود و ارتقای جایگاه مجله

1. شکل و طراحی سایت مجله تغییر پیدا کرد.

 

2. اضافه‌کردن تصویر پایگاه‌‌های نمایه‌کننده در پایین سمت چپ صفحه اصلی سایت مجله،

 

3. تکمیل روند بارگذاری مقاله‌های چاپ شده در سال‌های قبل در سایت مجله که تا سال 1378 انجام‌شده و تا سال 1360 در حال انجام است، در دوره و شمارگان منظم از دوره اول (سال 1360) تا دوره 40 (سال 1398) در صفحه اصلی سایت سمت راست،

 

4. گذاشتن جدول آمار و ارقام در سایت مجله و تکمیل سایت، قراردادن تعداد کل مقاله‌ها، تعداد مقاله‌های پذیرفته شده، درصد پذیرش مقاله و ...

 

5. به‌روزرسانی لینک «اطلاعات نشریه» و ایجاد 8 لینک مفید و ضروری در زیر مجموعه‌ی آن، مانند اصول اخلاقی نشریه، آیین‌نامه اخلاق علمی پژوهش و ...

 

6. به‌روزرسانی لینک «راهنمای نویسندگان» و ایجاد 8 لینک مفید و ضروری در زیر مجموعه‌ی آن، مانند راهنمای نگارش و تدوین مقاله، دریافت قالب مقاله، راهنمای ویرایش مقاله، ...

 

7. به‌روزرسانی لینک «راهنمای داوران» و ایجاد 2 لینک مفید در زیر مجموعه‌ی آن.

 

8. اضافه‌کردن لینک «آرشیو مجله و مقالات» و ایجاد 2 لینک مفید زیرمجموعه آن، مانند شماره جاری مقالات مجله و کلیه شماره‌های مجله.

 

9. به‌روزرسانی لینک «تماس با ما» و ایجاد 2 لینک برای زیرمجموعه‌ی آن. 

 

10. تغییر فرم‌های داوری در سایت مجله مطابق با استانداردهای مجلات معتبر داخلی و خارجی.

 

11. تسریع در روند بارگذاری مقاله‌های چاپ‌شده مجله در سایت‌‌های ارزیابی‌کننده مقاله در جهت ارتقای رتبه مجله علوم و فنون هسته‌ای به A+.

 

12. طراحی جدید جلد مجله و تغییر شمارگان مطابق با استاندارد مجلات معتبر داخلی و خارجی، مانند: جلد 87، شماره 1، بهار 98

 

13. تغییر شمارگان مجله به ترتیبی که در هر سال یک جلد (جلد 87 برای سال 1398) در چهار شمارگان منظم، شماره 1 (بهار) تا شماره 4 (زمستان) مطابق با استانداردهای مجلات معتبر داخلی و خارجی منتشر می‌شود.

 

14. افزایش تعداد مقاله‌های چاپ‌شده از 12 به 15-18 مقاله در هر جلد.(در جهت کاهش مقالات آنلاین‌شده از سال‌‌های گذشته).

 

15. اقدام برای تغییر مدیر مسئول مجله علوم و فنون هسته‌ای از آقای دکتر خدادوست به دکتر تراب‌مستعدی، (در مرحله تأیید نهایی).

 

16. تغییرات اساسی در حروف‌چینی و صفحه‌آرایی مقاله‌های چاپ‌شده، تبدیل پی‌نوشت به پاورقی، ...

 

17. تغییر در ساختار مراجع نویسی مقاله‌‌های مجله. (مؤلفین، عنوان ژورنال ایتالیک، جلد، شماره، سال) به عنوان مثال:

.(E. Riacher, S. Eliezer, A. Zigler, Phys. Plasmas21, 053103 (2013

 

18. توصیه نویسندگان به ارجاع مقاله­‌های مجله علوم و فنون هسته‌­ای در مقاله‌­های فارسی و انگلیسی در راستای حمایت از مجله علمی علوم و فنون هسته‌ای، اغنای علوم و فنون هسته‌ای کشور و پاس‌داشت زبان فارسی. این مهم هم در اخبار نشریه آمده است و هم در تأییدیه نهایی مقالات توسط نویسندگان به عنوان یک بند افزوده شده است.

 

19. استفاده از داوران متخصص دانشگاه‌های معتبر کشور در جهت افزایش کیفیت داوری و بهره‌گیری از داوران متخصص و جوان.

 

20. ایجاد لینک «راهنمای داوری مقالات»، ...

 

21. تقدیر از داوری‌های برتر در زمان تعیین‌شده در پایان هر سال.

 

98/6/3 وب‌سایت مجله در حال بروزرسانی است.

 

98/5/19 قلم سایت مجله علوم و فنون هسته‌­ای به B- Nazanin تغییر پیدا کرد.

 

 98/5/5 مجله علوم و فنون هسته‌­ای جلد 87، شماره 1، بهار 1398 با طرحی جدید به چاپ رسیده است.

با تقدیم احترام به همه کسانی که در گذشته در زمینه­‌های علمی و فنی مجله علوم و فنون هسته‌ای تلاش کردند و تشکر ویژه از زحمات بی­شائبه ایشان، مجله علوم و  فنون هسته­‌ای افتخار دارد در آغاز سال 1398، اولین جلد مجله این سال را با طرحی جدید، جلد 87، شماره 1، بهار 1398 با افتخار به اندیشمندان و پژوهشگران فرهیخته معرفی و تقدیم کند.

 

 98/5/2  بارگذاری مقالات شماره‌­های پیشین مجله

 مقالات چاپ شده در مجله علوم و فنون هسته‌­ای از شروع انتشار، جلد 25،  شماره پیاپی 3، پاییز 1381 تا  جلد 87، شماره 1، بهار 1398 در سایت مجله بارگذاری شده است.

 

 15/ 98/4 به‌روز رسانی سایت

 تیرماه سال­‌جاری در صفحه اصلی سایت مجله علوم و فنون هسته­‌ای تغییرات اساسی از لحاظ قالب ظاهری آن صورت گرفته است و کلیه اطلاعات بروز رسانی شده است.

 

  98/4/10 درخواست از نویسندگان

 از نویسندگان محترم تقاضا می‌شود، در راستای حمایت از مجله علمی علوم و فنون هسته‌ای، اغنای علوم و فنون هسته‌ای کشور و پاس‌داشت زبان فارسی، با ارجاع­‌دادن به مقاله­‌های مجله علوم و فنون هسته‌­ای در مقاله‌­های فارسی  و انگلیسی، در این حرکت مهم سهیم شوند.

 

  98/4/1 انتصاب جدید

طی حکمی از طرف معاونت محترم پژوهشی، فناوری و آموزشی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای، آقای دکتر سید ابوالفضل قاسمی به عنوان سرپرست جدید انتشارات پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای معرفی شده‌اند.